W jakich sytuacjach pomaga pomoc drogowa?
Stłuczka, awaria na drodze, brak paliwa — to tylko kilka z wielu sytuacji, w których warto skorzystać z pomocy drogowej. Bardzo często usługi holowania i naprawy stanowią prawdziwe wybawienie w problemach w trasie. Kiedy warto zadzwonić po lawetę? W jakich sytuacjach będzie ona pomocna? Wyjaśniamy.
Pomoc drogowa — jakie usługi oferuje?
Pomoc drogowa co do zasady zajmuje się udzielaniem wsparcia kierowcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji drogowej. Specjaliści zjawiają się na miejscu, jak najszybciej jest to możliwe i pomagają — a ich pomoc może przybierać różne firmy. Sprawdź stronę https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/laweta/, aby poznać dokładną ofertę i zakres usług, które zapewnia profesjonalna pomoc drogowa. Co istotne, tego rodzaju specjaliści zajmują się nie tylko transportowaniem samochodów na lawetach. Zakres oferowanych czynności jest znacznie szerszy i zwykle zależy od specyfiki działania danej firmy.
Jak wezwać pomoc drogową?
Pomoc drogową możesz wezwać, dzwoniąc pod podany numer telefonu. Możesz go znaleźć np. w sieci, wpisując hasło “pomoc drogowa + nazwa miejscowości, w której się znajdujesz”. Większość firm oferuje wsparcie przez całą dobę, także w weekendy i święta. Warto także wiedzieć, jak działa pomoc drogowa z OC sprawcy i w jakich sytuacjach można z niej skorzystać. Niezależnie od powodu problemów na drodze najszybszą metodą wezwania wsparcia jest wybranie numeru telefonu do firmy, która działa w najbliższej okolicy.
W czym pomoże pomoc drogowa?
Pomoc drogowa to nie tylko transport na lawecie, często określany mianem holowania. Inne usługi, z których przeważnie można skorzystać, to m.in. poniższe zadania.
- Drobne naprawy na miejscu – np. wymiana spalonej żarówki lub inne szybkie i proste naprawy mechaniczne.
- Wymiana koła – w przypadku przebicia opony lub uszkodzenia felgi specjalista może wymienić koło na zapasowe.
- Awaryjne uruchomienie pojazdu – np. w razie rozładowania akumulatora (które może być problemem szczególnie zimą). Wsparcie może dotyczyć uruchomienia auta przy użyciu kabli rozruchowych.
- Dostarczenie paliwa – gdy zabraknie paliwa w trasie, pomoc drogowa może dowieźć jego odpowiednią ilość, aby dojechać do najbliższej stacji.
- Otwieranie pojazdu – jeśli Twoje kluczyki zostały zatrzaśnięte w aucie, są uszkodzone lub zgubione, pomoc drogowa może pomóc w otwarciu samochodu bez uszkadzania zamków.
- Wsparcie w sytuacjach losowych – to może być np. pomoc przy zakopaniu pojazdu w błocie lub śniegu.
- Przewóz lawetą samochodów niezarejestrowanych, które nie mogą poruszać się “na własnych kołach”.
Każda firma świadcząca pomoc drogową może mieć nieco inny zakres usług — warto to sprawdzić.
Ile kosztuje pomoc drogowa?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ cena usługi zależy od wielu zmiennych. Na koszt usługi holowania wpływają m.in.:
- odległość, na jaką Twój samochód ma być przewieziony lawetą,
- rodzaj pojazdu — holowanie ciężarówki będzie droższe niż małej osobówki,
- typ usterki — wymiana koła jest wyceniania inaczej niż bardziej skomplikowana naprawa,
- cennik danej firmy,
- lokalizacja — w dużych miastach może być drożej niż na wsiach.
Jeśli obawiasz się niespodziewanych kosztów, najlepiej dopytać o cenę przed zleceniem usługi. Wsparcie pomocy drogowej można również rozliczać w ramach OC sprawcy kolizji — warto o tym pamiętać.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Od czego zależy cena za panele fotowoltaiczne?
-
Nowe życie dla mebli
-
Jak leczyć stulejkę?
-
Arteterapia dla dorosłych i seniorów
-
Nowoczesna flebologia na pomoc schorzeniom nóg
Najnowsze wpisy:
-
Wyjątkowe trasy w Małoposce - top 5 malowniczych tras
-
W jakich sytuacjach pomaga pomoc drogowa?
-
Ranking hoteli w Galicji - sprawdź TOP 10 z nich
-
Najlepsze firmy sprzątające biura w Krakowie - zobacz ranking TOP 10
-
Jakie znicze palić latem?